Specjalista radzi: pytania do Pedagog resocjalizacyjny

Specjalista radzi: pytania do Pedagog resocjalizacyjny

9 kwietnia 2016 0 przez Nasza droga do

„Uwielbiam pomagać innym, uwielbiam słuchać, gdy ktoś mówi. W dzisiejszych czasach młodzież ma zbyt dużo swobody, ponieważ rodzice są zajęci sobą, a przede wszystkim podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych. Ambicje rodziny sprawiają, że młodzi ludzie zostają sami ze swoimi problemami, przez co wpadają w coraz to większe kłopoty. Chcę, by każdy mógł i miał możliwość zrozumieć wartości, które są ważne, by każdy został wysłuchany, a przede wszystkim zrozumiany. Pomoc osobom niedostosowanym społecznie jest bardzo trudna, lecz możliwa w momencie, gdy współpraca przebiega w przyjaznej atmosferze oraz pełnym zrozumieniu. Jako pedagog o specjalizacji resocjalizacja staram się zrozumieć przyczyny zachowań nieletnich oraz sprawić, by w przyszłości nie popełniali tych samych błędów.” Dagmara Rek

W komentarzach poniżej lub przesyłając do nas email (naszadrogado@gmail.com) możecie zadawać pytania do Dagmary. Raz w miesiącu zostaną opublikowane odpowiedzi na łamach naszego bloga.  Oczywiście za pośrednictwem email możecie poprosić o dyskrecje i wtedy nie opublikujemy Waszych (nawet) imion, tylko odpowiedzi na zadane pytania.

Dagmara Rek

Dagmara Rek – szczęśliwa kobieta, żona marynarza, Pani Domu, blogerka, która uwielbia pomagać innym. Od kiedy usłyszała słowo „resocjalizacja”, wiedziała, że musi zagłębić się we wszystkie tajniki, które to słowo ze sobą niesie. Staże i praktyki w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych, oraz przy kuratorach upewniły ją w swoich zamiarach. Studia pedagogiczne o specjalizacji resocjalizacja sprawiają jej wiele radości i pozwalają na kształcenie się w wymarzonym przez nią kierunku/zawodzie. W 2014 roku ukończyła szkółkę policealną w kierunku Terapeuta ds. uzależnień. Aktualnie kończy studia magisterskie w Kolegium Jagiellońskim w Toruniu.

Dagmarę możecie znaleźć tutaj:

facebook: www.facebook.com/dagmara.ziomkowska

www.dagmara-rek.pl

www.facebook.com/dazacdoperfekcjonizmu

Print Friendly, PDF & Email