Oświęcim pełen emocji – BlogoMamy – cz.1

Oświęcim pełen emocji – BlogoMamy – cz.1

17 września 2016 3 przez Nasza droga do

4 września, dzień w Oświęcimie. 4 września, spotkanie BlogoMamy.

Kasia z bloga Pani swojego domu i JustynaMamaTyna zebrały siły i zorganizowały w Oświęcimiu spotkanie mające na celu wesprzeć finansowo Maję Jedlińską, która boryka się z zespołem wad wrodzonych. Maja tak na ogół jest wspierana przez fundację Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy, więc i Wy możecie przez tę fundację jej pomóc!

Na spotkaniu były mamusiowe blogerki i ich rodziny. Dzięki nim, no i mnie, bo też się do tego dorzuciłam, organizatorki zebrały ogromną sumę na rzecz Mai: 6565 zł!!! Jest to rekord kwot, jakie uzbierano na spotkaniach blogujących mamusiek.

hula kula - blogomamy

A to cała ekipa blogujących mam, które dołożyły do tego swoją cegiełkę!

Od lewej:

Paulina – yakie-fayne.pl

Monika – monika-j.pl

Teresa – szczypiorki.pl

ja

Magda – mamatorka.pl

Anna – mamacukiereczki.blogspot.com

Magda – magdalena-achtelik.pl

Amelia – mamaahoj.blogspot.com

Marta – mamawbiegu.pl

Kasia – paniswojegodomu.pl

Justyna – mamatyna.blogspot.com

Agnieszka – agumama.pl

Lidia – retromoderna.pl ;

Sylwia – matczysko.pl

oraz

dziewczyny:

Nadine – macierzynstworaz.pl i Agata – blogujacamamadwojki.blogspot.com, które niestety  nie mogły przyjechać na spotkanie.

Ten dzień był pełen emocji, od śmiechu aż po łzy! Dlaczego lały się łzy? Zaraz Wam wszystko opowiem!

Do Oświęcimia przyjechałam przed czasem, bo droga Katowice-Tychy zazwyczaj kończy się korkiem, więc nie chciałam się spóźnić, ale okazało się, że korka na moje szczęście w tamtą stronę nie było. Miejsce spotkania znalazłam od razu, zostawiłam pod tym budynkiem samochód, a sama udałam się w miasto. Do rynku było trochę daleko, więc pochodziłam po pobliskich osiedlach, aż natrafiłam na dużą bibliotekę obok której były wystawione fotografie ku pamięci ludzi z obozów koncentracyjnych. Tam oglądając zdjęcia i czytając teksty podpisane pod zdjęciami puściły mi pierwsze łzy. To były łzy współczucia i łzy żalu, że na świecie jest tyle złego.

***

***

W kręgielni byłam przed czasem, dzięki temu przed spotkaniem udało mi się zapoznać z ludźmi, którzy pracują w Kula Hula (bardzo sympatyczni!) oraz mogłam na spokojnie rozejrzeć się dookoła. Okazuje się, że organizowane jest tam również karaoke, a sam budynek składa się z parteru i piętra, gdzie naprawdę jest sporo miejsca na zabawę. A my miałyśmy całą kręgielnie dla siebie, za co jako uczestniczka tego spotkania chciałam bardzo podziękować!

kula hula oświęcim

Do kręgielni bardzo łatwo jest dojechać, nie trzeba nawet wjeżdżać do centrum miasta, droga 44 w łatwy sposób nas doprowadzi do celu, wystarczy w odpowiednim miejscu tylko skręcić – nie da się zgubić! Kula Hula mieści się na ul. Zaborskiej 74, w Oświęcimiu.

Organizatorki nas pięknie przywitały i upieczonym przez Anię ze Słodkiej Krainy Czarów poczęstowały.

słodka kraina czarów

Po spałaszowaniu torta nadszedł czas na zrzucenie kalorii poprzez grę w kręgle. Bardzo lubię tę grę i żałuję, że tak rzadko mam okazję w nią grać.

Ten dzień był mi bardzo potrzebny. Yśó był w pracy, dzieci na wsi u dziadków, a ja mogłam oddać się zabawie w babskim towarzystwie oraz posłuchać ciekawych prelekcji połączonych z warsztatami.

Pierwsze prelekcje pt. „Autentyczność daje siłę – odważysz się?” prowadziła Marzena Kopta z Autentyczni. To przy niej poleciały mi kolejne łzy.

Rozmawialiśmy o autentyczności, o byciu sobą, o sposobie mówienia o swoich uczuciach innym.  „Bycie sobą” w społeczeństwie to nie łatwa sprawa, jest wiele zakazów i nakazów,  sytuacji, że coś „wypada” robić, mówić, a czegoś nie… ale warto jednak w tym wszystkim odszukać „siebie”!

Marzena Kopta - Autentyczni

 

Kolejną prelekcję poprowadziła Edyta Walęciak-Skórka, Wyższy Poziom, pt. „Jutro zaczyna się dziś”.  I tutaj też zakręciła mi się łezka w oku podczas warsztatów.

Dzięki niej uświadomiłam sobie w jakim jestem punkcie i ile jeszcze tak naprawdę pracy przede mną jest, by uzyskać w życiu to co ja osobiście chcę. Ponadto jestem w trakcie czytania jej książki i niebawem napiszę kilka słów o niej. Już mogę zdradzić, że pierwsze 50 stron wywarło na mnie ogromne wrażenie i kolejne łzy poleciały mi.

wyższy poziom Edyta Walęciak-Skórka

Przez całe spotkanie towarzyszył nam fotograf Tomasz Mól z Perfekcyjny Moment, którego możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu nad naszymi głowami hahahaha Popatrzcie jakie piękne zdjęcia nam zrobił Tomasz Mól z Perfekcyjny Moment:

Jula Hula blogomamy kula hula ogórki krokus hula kula fotograf Tomasz Mól blogomamy blogomamy wyższy poziom kula hula hula kula

W międzyczasie dzieci blogerek i mężowie mieli ogrom zajęć:

Dmuchaniec do skakania: D-Best
Animatorki: Labirynt – Centrum Edukacji Dla Dzieci
Warsztaty kulinarne dla dzieci: Cynamon Sztuka Gotowania
Zabawa w Park Family Fun

W pewnym momencie żałowałam, że nie było i mojej ekipy, bo mieliby dzień pełen wrażeń.

Spotkanie było zorganizowane na 6+, organizatorki zadbały nawet o picie i jedzenie, dzięki czemu naprawdę nie było o co się martwić.

Obiad: Restauracja Europa
Tort: Słodka Kraina Czarów
Ciastka: Cukiernia AWA
Wody: Mama i ja
Soki: Słoneczna Tłocznia
Kawa, Herbata: Świat Herbat oraz Kula Hula

A na deser otrzymaliśmy również piękne zdjęcia od Fotobutki – Projekt WOW. Część z nich pewnie wykorzystam do innych wpisów więc pokaże Wam je innym razem.

fotobudka_projektwow_img_0068

Dzień był pełen wrażeń! Dziewczyny przygotowały nam jeszcze inne niespodzianki! Zobaczycie je w drugiej części wpisu! A póki co zapraszam Was na krótki filmik z tego dnia:

Osobiście chcę podziękować firmom za wsparcie licytacji, która odbyła się jeszcze przed spotkaniem, bo te uzbierane 6565zł dla Mai to Wasz współudział!

Rob in Wood Meglio ZLASU Wydawnictwo Zielona Sowa Tuloko Boska’s Teddies Wydawnictwo Dwie Siostry Zuzulove Zwierzaki Remikato kreatywnie Stabrawa.pl Galeria Księżyc CosyPillow Homedelight Szydełkowe cuda Fitness Club Paola Media Rodzina Hotel Górski Raj *** La Mami AniPasje Pierniczki feedo.pl LAMBRE Groupe International Handicraft and crochet-hook (by alegorma!) Artofis Cocobolo Whisbear Szumiący Miś Ewla Art HandMade Wydawnictwo BIS Baby TULA – Polska Szyjątkowo Mała Mi – biżuteria tworzona z pasją PANDA I BANDA Karot-ART  Yapok Szumisie MiLu goodu BetterLand Produkty ekologiczne Cozydots Mommy Mouse  projekt drewno Mimi Szydełko i Szycie Sweet Village Ballu Babiators.pl Hotel Kotarz Spa & Wellness Własnymi Rękami, TUTU, Pompony, upominki Lompki Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness MamaPotrafi.pl Pracownia Magia Natury : Magia de la naturaleza Linomag Attipas Polska Mamy dziecko HILU Bispol Candles Mumka LennyLamb Polska Ładne Meble By cieszyć się życiem Cuddly ZOO be my LILOU Lullalove Muchaniesiada Caretero BaByliss Polska RomAnntica – pracownia rękodzieła Wydawnictwo Zakamarki Tulakowo PiernikoMania Apteka internetowa i-Apteka.pl Dafi EnergyLandia AWMWOMAR Chicco Polska imaxi.pl Lalki Metoo Lśniące Kuleczki lino Mon Tissu Marko Zabawki majunto Oh.oliviacr Fiorino Mother & Child Accessories Żyrafa Sophie Kuamka planeco.pl Wydawnictwo Omnibus Bebe Green Shop Czilwood Caramba mamma Choppers Division Artepoint.pl Postęp Plus dla dzieci Otuli Mabibi Semco  Zuzanka Magia Soutache

Ancia

Print Friendly, PDF & Email