Jutro zaczyna się dziś

Jutro zaczyna się dziś

24 listopada 2016 4 przez Nasza droga do

Ostatnio przechodzę kryzys, zastanawiam się poważnie, w którą stronę mam iść. Zdrowie mi szwankuje, w pracy się pier..li. Dobrze, że chociaż w domu wszystko idzie w dobrą stronę, bo nad spokojem domowym pracujemy odkąd Ysiek zrezygnował z pracy na wyjazdach. Niestety w innych sferach mego życia jest inaczej, jest nieciekawie i wiecie co Wam powiem? Czuję przez to ogromne zmęczenie, czuję też jednocześnie niechęć i zarazem chęć. Niechęć do tego co aktualnie się dzieje, a natomiast chęć do ucieczki od tego wszystkiego, ale na szczęście są w życiu takie bodźce, które sprawiają, że człowiekowi chce się żyć, że chce się zmian! Jutro zaczyna się dziś!

jutro zaczyna się dziś

Na jednym ze spotkań blogujących mam otrzymałam od samej Edyty Walęciak-Skórki książkę, która wzbudziła we mnie bardzo pozytywne uczucia, „Jutro zaczyna się dziś czyli jak zaprojektować swoją wymarzoną przyszłość”.

jutro zaczyna się dziś

Właśnie w takich chwilach uwielbiam sięgać po tego rodzaju książki. Potrzebuję nowych bodźców, kopa motywacyjnego do działania, w innym wypadku upadnę i ciężko będzie mi wstać.

Autorka za pośrednictwem tej książki dała mi do przemyślenia pewne rzeczy, np. to by panować nad sobą w momentach stresu, złości czy nawet zagrożenia. Słowa wypowiedziane w tym momencie, mogą mieć nieodwracalne skutki, które wpływają na nasze życie i innych ludzi.

Skórka

Nasze podejście do spraw ma ogromne znaczenie, po przeczytaniu książki Edyty już wiem, że:

„W jednej chwili możesz myśleć tylko o jednej rzeczy. To Ty wybierasz jakie to będą myśli, czy będą Cię ograniczały czy wspierały.”

„Rzeczy nie zawsze są takie, na jakie wyglądają.”

„Przestań traktować problem jak problem, a zacznij go postrzegać jako sposobność i szansę.”

Wiem jedno, że pomimo tego, że ciągle ostatnio negatywne rzeczy się obok mnie dzieją, to niedługo znów odzyskam równowagę psycho-fizyczną. Zawsze przecież po złym czasie staję na nogi. W niedalekiej przyszłości coś musi się znów zmienić.

Książka warta przeczytania!

Znajdziecie w niej wiele wsparcia, porad i ćwiczeń!

Koszt ok 37 zł.

Ancia

Print Friendly, PDF & Email