Kot sam w domu. Wszyscy wyjechali na wakacje.

Kot sam w domu. Wszyscy wyjechali na wakacje.

4 sierpnia 2017 12 przez Nasza droga do

Urlop przed Wami. Co zrobić z kotem? Czy można zostawić kota samego w domu?

Powiemy Wam jak wygląda to u nas i co można by było poprawić.

Zawsze byłam psiarą, ale odkąd poznałam Yśka stałam się kociarą. Z psem nie ma dużych problemów, bo praktycznie w wiele miejsc można go po prostu wziąć ze sobą i zawsze wiernie będzie Ci towarzyszył i cieszył się, że jest z Tobą.

Z kotem jest jednak inaczej.

Kot do stałych miejsc potrafi się przyzwyczaić, więc możesz go przyzwyczajać również do tego miejsca. Natomiast jeśli jeździsz na wycieczki, urlopy w różne miejsca, to najlepiej kotu załatwić opiekę, by go ktoś doglądał, dokładał jedzonko i czyścił kuwetę. Ponadto warto mu też załatwić towarzystwo w postaci drugiego kota, żeby mu było raźniej. Kot w swoim domu czuje się najlepiej.

My nasze dwa koty zostawiamy zawsze w domu, gdy gdzieś wyjeżdżamy. Nie chcemy ich narażać na niepotrzebny stres.

Gdy wyruszamy na dwie doby to nikogo nie załatwiamy do ich doglądania, jedynie skupiamy się na kilku rzeczach. Tuż przed naszym wyjazdem koty otrzymują po misce mięsnego kociego jedzenia, a kuweta czyszczona jest na tip top. W kuchni, w stałym miejscu ich karmienia, układamy (z dala od słońca) garnek suchej karmy (dawka na dwa dni dla dwóch kotów) i duży garnek wody, choć w tej kwestii mogłyby to być miski ze specjalnymi dozownikami, które mi się już od dawna marzą.

kot sam w domu

zdjęcia pochodzą ze sklepu https://www.naszezoo.pl

 

Jeśli nasze koty mają zostać na dłużej same w domu, to po prostu przyjeżdża do nich ktoś z naszej rodziny.

W razie czego sąsiadka ma jeszcze nasz numer telefonu jakby coś się niespodziewanego z mieszkaniem działo.

kot sam w domu

O czym warto pamiętać zostawiając kota samego w domu?

Koty muszą mieć stały dostęp do picia i jedzenia. Warto pomyśleć o kimś kto ich będzie doglądał.

Reklamówki, torby, szeleszczące worki powinny być niedostępne dla kotów. Zwierzęta lubią się nimi bawić, wkładać głowy w ucha reklamówek i ganiać po całym mieszkaniu. Niestety nie umieją sobie je ściągnąć z głowy, więc warto je pochować, by uniknąć nieszczęścia.

Wszystkie okna powinny być pozamykane, by koty nam nie uciekły i nie wypadły, a drzwi wewnątrz mieszkania (oprócz wyjściowych) pootwierane, by przez przypadek tuż przed wyjazdem koty nie zamknąć w jakimś pomieszczeniu.

Szafki z ubraniami i cennymi rzeczami warto zabezpieczyć przed kotami, by nam ich nie poniszczyły podczas naszej nieobecności.

Młode kociaki nie powinno się zostawiać same w domu.

A Wy macie jakiś patent na koty same w domu?

Print Friendly, PDF & Email