Gdzie na weekend w SPA na Mazurach?

Gdzie na weekend w SPA na Mazurach?

23 stycznia 2018 2 przez Nasza droga do

Mazury, inaczej mówiąc Kraina Tysiąca Jezior, która słynie również z pięknych lasów, ptactwa, żeglugi i wędkarstwa. Gdy tylko wkroczysz w te rejony, dotychczasowe problemy odchodzą. Oddajesz się atrakcjom, jakie dostarcza nie tylko natura. Mazury to idealna miejsce na wakacje, ale również na weekend w SPA.

weekend w SPA na Mazurach

Gdzie na weekend w SPA na Mazurach?

Na Mazurach, a dokładniej mówiąc w Mrągowie, bardzo ciekawym miejscem jest Hotel Anek, gdzie mogłabyś właśnie spędzić weekend w SPA. Po relaksujących zabiegach na ciało mogłabyś oddać się innym rozkoszom. Z hotelu roztacza się widok na Jezioro Czos, możesz je podziwiać m.in. ze swojego pokoju hotelowego. Hotel stanowi doskonałą bazę wypadową. Dobrze ci zrobi weekend w SPA na Mazurach. SPA i natura naładują cię pozytywną energią. Wrócisz więc do domu zrelaksowana, zmotywowana i pełna sił do działania. 

Co robić w Mrągowie? 

Pewnie słyszałaś o Pikniku Country? Ja choć nie mam telewizji i na żadnym takim pikniku w Mrągowie nie byłam, to jednak gdzieś tam o tym słyszałam. Jest to dosyć duża impreza, znana w całej Polsce. W Mrągowie odbywa się również Mazurska Noc Kabaretowa, na którą warto się wybrać, uśmiejesz się do łez.

W Mrągowie, oprócz wspomnianego hotelu z SPA, znajdziesz wiele atrakcji.

W lecie możesz czerpać radość z wielu rzeczy, np. z jazdy na rowerze, spływu kajakowego, czy też z pieszych wędrówek. A gdy już wybierasz się na spacer warto przejść się promenadą, poobserwować trochę naturę, fale na wodzie, zachowanie ptaków, pływające żaglówki, czy choćby poczuć rześki wiaterek na swojej skórze. Długość linii brzegowej Jeziora Czos liczy ok. 15 km, przy ładnej pogodzie warto wybrać się na dłuższy spacer i pozwiedzać okolice. W południowo-wschodniej części jeziora znajdziesz niewielką wysepkę zwaną Wysepką Miłości.

W centrum miasta na pewno będziesz chciała zobaczyć również Jezioro Magistrackie, z wysepką dla łabędzi. Znajdziesz tutaj również dużo ciekawych rzeźb.

W zimie możesz czerpać radość z jazdy na nartach czy nawet na snowbordzie, a jeśli nie umiesz, może warto zacząć się podszkalać. Znajdziesz tam wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i profesjonalnych instruktorów, którzy zapewnią ci komfort i bezpieczeństwo podczas nauki jazdy. Od Hotelu Anek oddalona jest dosłownie parę kilometrów Góra Czterech Wiatrów, więc jest gdzie uprawiać zimowe szaleństwa.

To tylko kilka z możliwości jakie daje nam Mrągowo. Oczywiście w mieście jest dużo miejsc wartych zobaczenia. W samym Mrągowie odbywa się dużo koncertów (małych i dużych), czy też imprez sportowych, a nawet kulinarnych.

Na pewno i latem i zimą znajdziesz coś dla siebie. Aktywny wypoczynek gwarantowany.

Weekend w SPA na Mazurach z dziećmi?

Hotel Anek to również idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Nic nie przeszkadza by połączyć weekend w SPA z wyjazdem z dziećmi. Hotel zapewnia kompleksowe wsparcie dla  maluszków, więc nie będziesz musiała zabierać wszystkich akcesoriów dziecięcych.

Twoim dzieciom na pewno przyda się kontakt z naturą, więc warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jeśli wędkujecie nie zapomnijcie o karcie wędkarskiej.

 

Print Friendly, PDF & Email