Jak rozwijać talenty i zainteresowania u dziecka?

Jak rozwijać talenty i zainteresowania u dziecka?

25 stycznia 2018 1 przez Nasza droga do

Często, my rodzice, popełniamy ten sam błąd co nasi rodzice, chcąc by nasze dziecko szło w to, co my sami nie mogliśmy pójść. Chodzi mi o niespełnione marzenia, którymi próbujemy zarazić nasze dzieci. Dajmy dziecku przestrzeń na odkrywanie swoich talentów i zainteresowań. Bądźmy dla nich wsparciem. Chwalmy nasze dziecko, motywujmy, aktywnie uczestniczmy w ich działaniach.

Wczesne zainteresowania mogą ukierunkować przyszłość zawodową naszego dziecka. Jednak to czy rzeczywiście dziecko w to pójdzie, będzie zależało od wielu czynników, ale głównie od samego dziecka. Zadaniem nas rodziców jest mądre ukierunkowywanie dziecka na jego pasje. Obserwujmy w czym jest dobre i zachęcajmy dziecko do rozwijania pasji bez nacisku.

Gdy Twoje dziecko przeżywa nie tylko sukcesy, ale i porażki, pochwal go lub pociesz, dodaj otuchy. Dobre słowa budują mocne więzi między rodzicem a dzieckiem.

Zadbaj o to by pielęgnować talenty.

Jak rozwijać talenty i zainteresowania u dziecka

Jak rozwijać talenty i zainteresowania u dziecka?

Zabieraj dziecko w różne miejsca, np. do teatru, na basen, zajęcia plastyczne, by dziecko poznało i wybrało co lubi robić.

Zachęcaj dziecko do rozwijania i pielęgnowania zainteresowań, poprzez dodatkowe zajęcia.

Wspieraj dziecko, nawet jeśli nie są to Twoje zainteresowania.

Pokaż mu szacunek do innych.

Bądź przykładem dla dziecka poprzez pielęgnacje swoich umiejętności.

Rozmawiaj.

Pomoc w rozwijaniu talentów i zainteresowań przy pomocy platformy edukacyjnej Squla.pl

Platforma ta posiada bardzo wiele interaktywnych gier, quizów, filmów edukacyjnych, które są dostosowane do wieku i tempa nauki samego dziecka, bo przecież nie każde dziecko uczy się w tym samym tempie. Ponadto posiada program nauczania przedmiotów szkolnych w klasach 1-6 oraz edukacji przedszkolnej. Sprawia, że przedmioty które nie bardzo są lubiane przez dziecko, stają się atrakcyjniejsze. Za pomocą platformy możemy śledzić postępowanie w nauce naszego dziecka. Dobre odpowiedzi, które dziecko wskazało, są nagradzane wirtualnymi monetami, a te zaś można wymieniać na prezenty w sklepiku na tej właśnie platformie. 

 

 

Print Friendly, PDF & Email