Rejsy katamaranem po Karaibach. Pomysł na niezapomniane wakacje.

Rejsy katamaranem po Karaibach. Pomysł na niezapomniane wakacje.

20 stycznia 2018 2 przez Nasza droga do

A gdyby tak wypłynąć w rejs po morzu śródziemnym? Ja już widzę siebie ze strachem w oczach wchodzącą na pokład. Ja nie umiem pływać! Ale są zapaleńcy, co w głowie im rejsy katamaranem po Karaibach, więc ten tekst jest głównie dla nich.

rejsy katamaranem po Karaibach

Coś mi się wydaje, że rejsy morskie to fajna sprawa. Woda wszędzie dookoła, słońce, ptaki, ryby, cudowne krajobrazy, wschodzące czy też zachodzące słońce. To musi być piękne! Ale co z chorobą morską? Wyobraź sobie, że jedziesz na wczasy, a raczej pływasz na tych wczasach codziennie i ciągle chce Ci się rzygać? Fatalnie prawda? Mnie by to zniechęciło, ale z tego co się doczytałam odnośnie rejsów,  to właśnie najlepiej robić to katamaranem, jest wtedy większe prawdopodobieństwo braku choroby morskiej. Katamaran ma dwa równoległe kadłuby, które są ze sobą połączone na sztywno. Katamaran więc nie przechyla się na boki, dzięki dobrze pomyślanej konstrukcji i efekt bujania jest zminimalizowany.

Komfortowe rejsy katamaranem

Mówią, że na katamaranie można poczuć się komfortowo. Jest jak wielka łódka, która posiada dużo przestrzeni, by móc się po niej  swobodnie poruszać. Przy nawet trochę większych wiatrach nie ma konieczności trzymania się ciągle czegoś kurczowo. Gdy jest mocny wiatr katamaran, dzięki wspomnianej wyżej konstrukcji, nie przechyla się, więc człowiek nie traci równowagi. Silniejszy wiatr powoduje jedynie zwiększenie się prędkości katamaranu. Jedyną wadą jest chyba tylko to w katamaranie, że ze względu na jego szerokość mogą być problemy ze znalezieniem miejsca w portach.

Rejsy katamaranem po Karaibach?

Sprawdziła, że rejsy w ostatnich latach są coraz to bardziej popularne, szczególnie właśnie katamaranem. Bardzo popularnym kierunkiem wśród Polaków, jeśli chodzi o rejsy, to Morze Śródziemne. W sumie nic dziwnego, bo jest to od nas niedaleko, w miarę dobry dojazd, a sezon na żeglugę trwa tu ok. 8 miesięcy. Popularne ostatnio stały się również rejsy katamaranem po Karaibach. Trochę daleko, ale jak już się człowiek chce wybrać w tamte rejony, to czemu by nie spędzić tych wczasów na wodzie. Rejs po Karaibach? Czyż nie zachęcające?

Rejsy morskie z dzieckiem?

Na samą myśl, mam ciary jak to usłyszałam. Chociaż łódkami i statkami z naszymi chłopakami już pływaliśmy, to osobiście bałabym się wziąć ich, takich maluszków, na dłuższe wyprawy morskie. Jednak patrząc na niektóre materiały znalezione w internecie, okazuje się, że wcale nie musi być to takie straszne, jak się wyobraża. Ta stateczność katamaranu na wodzie to duży plus, jeśli chodzi o bezpieczeństwo człowieka na pokładzie. Na katamarany zabierane są już kilkumiesięczne dzieci. Jest to jakaś furtka dla osób mających dzieci, a których ciągnie w rejs po pięknych wodach. To muszę być naprawdę niezapomniane wakacje.

 

rejsy katamaranem z dzieckiem

 

Jak spakować się na rejs morski?

Szczerze powiedziawszy nie wiem, bo tak jak mówiłam nigdy nie byłam na takim rejsie, ale pomyślałam, że będzie to fajny temat do napisania odnośnie pomysłów na niezapomniane wakacje. Przed wyjazdem warto bezpośrednio zapytać się organizatora rejsów, co warto wziąć ze sobą.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email