Trzymadełko na łóżko na drobne zabawki – DIY / Zrób to sam

Trzymadełko na łóżko na drobne zabawki – DIY / Zrób to sam

27 lutego 2018 0 przez Nasza droga do

Czy Twoje dziecko lubi spać z małymi zabawkami? Po spaniu ciągle szukacie tych drobnych zabawek, pod pleckami, pod poduszką, a może pod łóżkiem? A może by tak stworzyć trzymadełko na łóżko na drobne zabawki i nauczyć dziecko ich odkładania przed snem?

trzymadełko na łóżko na drobne zabawkitrzymadełko na łóżko na drobne zabawki

Miałam sobie uszyć kolejną dla siebie rzecz. W styczniu uszyłam sobie zieloną spódniczkę z dziurawych zielonych spodni, co można zobaczyć tutaj – klik. W lutym miało być #czerwone. Co miesiąc robię sobie takie wyzwanie, że przerabiam swoje rzeczy. Niestety z czerwonych ubrań to ja mam w szafie tylko dziurawe czerwone spodnie (już ich w tej chwili nie ma), czerwoną koszulkę i czerwony polar. Jedyną rzeczą, którą mogłam przerobić to właśnie te czerwone spodnie. Niestety dziura była w takim miejscu, ze ciężko by było coś z nich uszyć. Poza tym materiał już też się do niczego nie nadawał, oprócz kieszeni. No to stwierdziłam, że zrobię coś właśnie z tych kieszeni i tak powstało trzymadełko na łóżko na drobne zabawki.

Do wykonania takiego trzymadełko użyłam trzech rzeczy: moich starych czerwonych spodni, żółtej muliny i żółtego grubego sznurka.

Jak zobaczycie na filmie poniżej, trzymadełko zrobione jest z szytych kieszeni. Kieszenie zszywałam żółtą muliną ręcznie, ściegiem „na krzyż”. Do zszytych kieszeni doszyłam jeszcze warkocz ze sznurka.

Te trzymadełko praktycznie dla dziewczynek może robić jako normalna torebeczka.

W poniższym krótkim filmie znajdziesz instrukcje jak mniej więcej powstało te trzymadełko.

OBEJRZYJ FILM ⇓⇓⇓ KLIK ⇓⇓⇓

 

Print Friendly, PDF & Email