Wywiad z Agustinem Egurrolą

Wywiad z Agustinem Egurrolą

13 lutego 2018 32 przez Nasza droga do

W styczniu zostaliśmy zaproszeni na konferencję prasową związaną z nowo otwieraną szkołą tańca Egurrola Dance Studio w Silesia City Center w Katowicach, dzięki czemu mieliśmy przyjemność porozmawiania z samym Agustinem Egurrolą.

 

wywiad z Agustinem Egurrolą

źródło zdjęcia: Egurrola Dance Studio

wywiad z Agustinem Egurrolą

Agustin Egurrola, tancerz, wielokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance, choreograf, sędzia międzynarodowy tańca nowoczesnego i tańca towarzyskiego, założyciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio w Polsce. Juror programów m.in. „Mam talent” czy „You Can Dance – Po prostu tańcz”. Główny choreograf “Tańca z Gwiazdami”. Ponadto bardzo sympatyczny i uśmiechnięty mężczyzna, dążący, jak widać skutecznie, do spełnienia swoich marzeń.

wywiad z Agustinem Egurrolą

 

Zapraszamy na wywiad z Agustinem

 

A.J.: Już niedługo zostanie otwarte Egurrola Dance Studio w Katowicach. Cieszymy się, że byliśmy jednymi z niewielu, którzy mogli postawić swoje pierwsze kroki na parkiecie w nowo otwieranym studiu tanecznym w Silesia City Center. Na kiedy planujecie oficjalne otwarcie?

A.E.: Oficjalne otwarcie odbędzie się 25 lutego 2018 r. i z pewnością tego dnia Silesia City Center będzie najbardziej roztańczonym miejscem w Katowicach. Przez cały dzień będą odbywały się bezpłatne lekcje otwarte, w czasie których uczestnicy poznają instruktorów oraz style taneczne, których uczą. Będzie mnóstwo tańca i pozytywnej energii, dlatego zapraszam wszystkich, aby nas odwiedzili tego dnia.

A.J.: Egurrola Dance Studio w Katowicach. Skąd pomysł na otwarcie szkoły tańca właśnie w tym mieście i to w Silesia City Center?

A.E.: Śląsk to miejsce, gdzie ludzie czekali na Egurrola Dance Studio. Dostawaliśmy mnóstwo maili i zapytań o to, kiedy otworzymy tam szkołę. Udało nam się znaleźć najlepszą lokalizację, jaką jest Silesia City Center – centrum rozrywkowo-lifestyle’owe, w którym  Ślązacy chętnie spędzają czas. Bardzo się cieszę, że w końcu zawitamy do Katowic i wreszcie będziemy również tutaj uczyć tańca dzieci i dorosłych.

A.J.: W jakich innych miastach znajdują się Twoje szkoły?

A.E.: Egurrola Dance Studio obejmuje 12 szkół, a każda jest wyjątkowa i ma swój niepowtarzalny charakter. Poza Katowicami można nas znaleźć w Warszawie, gdzie mamy 6 szkół, we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Konstancinie-Jeziornie oraz Grodzisku Mazowieckim.

A.J.: Czym wyróżniają się Twoje szkoły tańca?

A.E.: Wyróżnikiem Egurrola Dance Studio jest status placówki oświatowej. To oznacza, że kadrę tworzą osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Nasi instruktorzy cały czas się szkolą i podnoszą swoje kwalifikacje. Zawsze stawiamy na jakość, dlatego w Egurrola Dance Studio kursanci mają do dyspozycji profesjonalne sale wyposażone w parkiety najwyższego gatunku i duże lustra z powłoką antyrefleksyjną, które zapewniają komfort nauki. Wszystko to, w połączeniu z atmosferą, pasją i wyjątkowym klimatem, tworzy niepowtarzalne miejsce, które stanie się drugim domem dla każdego tancerza.

A.J.: Zdradź nam, jakie zajęcia będą się odbywały w Egurrola Dance Studio w Katowicach i dla jakich grup wiekowych?

A.E.: Do dyspozycji naszych uczniów jest mnóstwo gatunków, m.in.: taniec nowoczesny, klasyczny, towarzyski, taniec na obcasach, hip-hop, salsa czy też zajęcia z tańca w parach dla singli. Będziemy też organizować zajęcia z gwiazdami. Mamy bardzo rozbudowaną ofertę i śmiało mogę powiedzieć, że u nas może tańczyć każdy: od 3-latków, przez młodzież, dorosłych aż po ludzi starszych.

A.J.: Czy człowiek, który ma dwie lewe nogi do tańca, może się go w ogóle nauczyć?

A.E.: Absolutnie tak. Każdy z nas w jakiś sposób tańczy. Jeden lepiej, a drugi gorzej. Najważniejsze, żeby się odważyć. Nie każdy może być mistrzem świata w tańcu, ale każdy może tańczyć i czerpać z tego przyjemność.

A.J.: My już wiemy, ale zdradź proszę i naszym czytelnikom, jak zaczęła się Twoja przygoda z tańcem?

A.E.: Moja mama zapisywała mnie na mnóstwo zajęć: grę na skrzypcach, karate, koszykówkę, jednak do żadnego z nich nie byłem przekonany w 100%. Ale w momencie, gdy wszedłem na salę taneczną i zobaczyłem pary, które tańczą tango, od razu wiedziałem, że to jest to, co chcę w życiu robić.

A.J.: 19 lat? Nie za stary na rozpoczęcie nauki tańca?

A.E.: Tak, zacząłem bardzo późno. To potwierdza również regułę, że w życiu nigdy na nic nie jest za późno. Jeśli naprawdę odkryjesz swój talent, masz pasję i energię, to nie ma ograniczeń, które mogą cię w czymś zatrzymać.

A.J.: Czy miałeś jakiś cel zaczynając naukę tańca?

A.E.: Od kiedy zacząłem intensywnie rozwijać swoje zainteresowanie tańcem, chciałem być w nim najlepszy. Na każde swoje osiągnięcie ogromnie, ale to ogromnie ciężko pracowałem i nadal pracuję.

A.J.: Opowiadałeś nam na konferencji prasowej, że Twoja mama chciała, żebyś został prawnikiem. Ty jednak poszedłeś inną drogą, swoją drogą. Osiągnąłeś ogromny sukces związany z tańcem. Jesteś zadowolony z tego co zdobyłeś?

A.E.: Czuję ogromną satysfakcję patrząc, jak nasi kursanci się rozwijają i odkrywają w sobie pasję do tańca. Ale jestem takim człowiekiem, który ciągle ma marzenia. Nieustannie wyznaczam sobie cele. Chcę, aby Egurrola Dance Studio stała się ogólnopolską siecią szkół tańca. Aby to były miejsca, do których ludzie w każdym wieku będą mogli przyjść i spróbować tańca. Może niektórzy z nich porzucili kiedyś marzenia o tym, żeby dobrze tańczyć?

A.J.: W życiu chyba każdego człowieka przychodzi taki moment, że zastanawia się nad sensownością tego, co robi. Czy miałeś takie myśli, by rzucić taniec?

A.E.: Nigdy.

A.J.: Jak się motywować, by wytrwać w dążeniu do swojego celu? Masz na to jakieś sprawdzone metody?

A.E.: To niezwykle trudne, ale ja inspiruję się i biorę energię od tancerzy, z którymi pracuję. Oni są taką kotwicą, moim motorem napędowym, gdy nie mam siły. Praca z ludźmi powoduje, że możesz dużo więcej, możesz osiągnąć szczyty. Solista nie zrobi nic bez zespołu. Więc otaczam się takimi ludźmi, którzy mają dobrą energię, z którymi mogę rozmawiać i którym zawsze mogę powiedzieć, że coś mi nie idzie. I zawsze dostaję wsparcie.

A.J.: Czy chciałbyś coś przekazać naszym czytelnikom?

A.E.: Często mówię do młodych ludzi, że trzeba znaleźć swoją pasję, choć to wcale nie jest takie łatwe. Ale to ważne, by odnaleźć coś, co nas fascynuje, nakręca. Coś, co powoduje, że chcemy osiągnąć sukces.

A.J.: Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia z Tobą wywiadu.

A.E.: Dziękuję i zapraszam 25 lutego na oficjalne otwarcie Egurrola Dance Studio w Katowicach.

 

Mamy dla Was niespodziankę!

Poprosiliśmy Agustina, żeby powiedział kilka słów do kamery. Podgłośnijcie, bo cicho nagrane.

Specjalnie dla naszych czytelników! 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email