Jak uszyć turban na włosy?  DIY / Zrób to sam

Jak uszyć turban na włosy? DIY / Zrób to sam

30 marca 2018 0 przez Nasza droga do

Kilka lat temu, gdy w sieci zaczęły grasować Włosomaniaczki, zauważyłam, że jest taki specjalny turban, który nakłada się na włosy tuż po użyciu odżywek, olejów, maseczek. W związku z tym, że mam ciągle problem ze swoimi włosami, to postanowiłam, że w końcu muszę jakoś o nie zadbać i sama uszyję sobie taki turban.  Jak uszyć turban na włosy z ręcznika? Nie jest to trudne, nawet czasu dużo się przy jego uszyciu nie traci.

 

Jak uszyć turban na włosy z ręcznika

Jak uszyć turban na włosy?

Materiał jaki użyłam do jego wykonania to stary ręcznik o wymiarach ok. 130 x 70 cm, u nas w domu są to standardowe wymiary dużego ręcznika.

Ręcznik złożyłam na pół, tak by zachować jego długość, i wycięłam z niego interesujący mnie kształt (na rysunku kształt nr 2).

jak uszyć turban na włosy

Następnie zszyłam ręcznie dwie części ręcznika ściegiem obrzucającym, takim jak umiałam, na krzyż (na okrętkę w dwie strony), ale uwaga, nie do końca, tylko fragment, tak by zszycie kończyło się na karku. Mniej więcej tyle co zaznaczyłam na powyższym zdjęciu krzyżykami. Warto zszyć brzegi grubą nitką i gęsto, by materiał się nie pruł.

Ogony turbana, które się oplata wokół głowy, również obszyłam, ale najpierw je podwinęłam (zdjęcie poniżej), a potem zaszyłam je również na okrętkę w dwie strony, tak by wyszedł ścieg krzyżykowy. 

 

jak uszyć turban na włosy

 

Jak widzicie naszemu synowi też się on spodobał. Chodząc w nim stwierdził, że jest Jedi (Star Wars).

Turban jest bardzo wygodny i fajnie się nim go oplata. Sprawdza się bardzo dobrze. Może mi podpowiecie teraz jak odżywić włosy farbowane? Włosy są trochę suche, jednak z tendencją do przetłuszczania się. Natomiast skóra głowy wrażliwa.

Ostatnio narobiłam sobie problemu przy testowaniu szamponu New Anna Cosmetics z naftą kosmetyczną, kompleksem witamin i mocznikiem. Lubię kosmetyki tej firmy, ale po tym szamponie dostałam uczulenia na głowie i miejscami strupki. Nie wydaję mi się, że jest to kwestia nafty, bo naftę kosmetyczną sama osobno kiedyś stosowałam, więc musi być to co innego. Jednak większość dziewczyn, które również testowały ten szampon sobie go chwalą.

 

Szampon z natfą

Ciekawa jestem jak Ty pielęgnujesz swoje włosy i skórę głowy?

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email