Kłótnie o tablet

Kłótnie o tablet

21 marca 2018 0 przez Nasza droga do

Kiedy byłam w ciąży to powtarzałam sobie, że nie będę spać z dzieckiem, a moje dziecko nigdy w życiu nie będzie oglądało Teletubisiów i używało tabletu. A to dlaczego? Wszystko przez niektórych moich znajomych, co mieli wtedy malutkie dzieci. Bo znajomi uważali, że spanie z dzieckiem to coś złego, bo też im tak mówiono. Teletubisie dziwnie się zachowują, a do tego osobnik płci męskiej nosi czerwoną torebkę. Tablet natomiast uzależnia. Dzieci się urodziły, a mnie od tamtej pory zdarzało się z nimi często spać, bo to lubiłam. Teletubisie oglądałam i ja. A tablet? Były u nas kłótnie o tablet i o tym ostatnim trochę opowiem, i o książce, która mnie do tego tekstu natchnęła. 

 

Basia i tablet

 

Zacznę więc o książce, która mnie natchnęła. Jest to książka, pt. „Basia i tablet”, autorstwa Zofii Staneckiej oraz Marianny Oklejak, Wydawnictwo Egmont. „Basia” to seria książek o przygodach dziewczynki o imieniu właśnie Basia, pokazująca jak poradzić sobie w różnych sytuacjach. Książka ta pomaga dzieciom zrozumieć świat, a nam dorosłym przypomnieć o kilku ważnych kwestiach. 

 

Basia i tablet

 

Książka „Basia i tablet” przypomniała mi, jakie to my mamy czasem problemy, gdy tablet jest w użyciu

 

kłótnie o tablet

 

Po pierwsze dziecko oglądające tablet często siedzi w złej pozycji, zazwyczaj skulone i z oczami blisko ekranu, co i dla kręgosłupa i oczu źle wróży na przyszłość. Rozwiązałam ten problem spontanicznie. Podczas sprzątania zabawek weszły mi w oczy elementy do dziecięcego majsterkowania. Miałam już je odłożyć na bok, by oddać innym dzieciom, bo się już nimi przestały bawić, gdy nagle wpadłam na świetny pomysł i zbudowałam z nich stojak na tablet, który możecie zobaczyć poniżej.

 

 

dziecko i tablet

 

W ten sposób rozwiązałam i drugi problem, czyli kłótnie o tablet. Skoro były kłótnie o to kto ma go trzymać, stojak pogodził ich. I od tamtej pory nawet, gdy nie używają podstawki, to starają się nim dzielić. Raz trzyma go jeden przez kilka minutek, a raz drugi.

 

Basia i tablet

 

Rodzic siedzi w telefonie, a dziecko w tablecie nie może? Niestety sprzęty elektroniczne uzależniają i również rodzice muszą na nie uważać w odniesieniu do samych siebie.

 

Basia i tablet

 

Jak widać książka „Basia i tablet” przedstawia ważny dla rodziców temat, który warto pokazać go za pomocą książki również swoim dzieciom. Dzieci są wzrokowcami, a ilustracje zamieszczone w tej książce ciekawie prezentują ten problem, więc pewnie się tym zainteresują. 

Książka nie jest droga, bo jej koszt to paręnaście złotych. 

Kup dziecku książki, zamiast słodyczy, i spędź z dzieckiem więcej czasu.

 

 

Print Friendly, PDF & Email