Nauka czytania dzieci w domu. Historie spod podłogi.

Nauka czytania dzieci w domu. Historie spod podłogi.

22 marca 2018 0 przez Nasza droga do

Nauka czytania dzieci w domu, to chyba jedna z tych trudniejszych momentów, z którymi rodzic musi się zmierzyć. Na co dzień dużo książek razem czytamy, to znaczy ja czytam a oni słuchają. Natomiast samych literek uczymy się poprzez zabawę. Chłopaki często też sami biorą książki i je przeglądają, a także próbują je czytać, znaczy się wymyślają swoje opowieści. Dzieci mają dobrą pamięć, więc jak już jakąś książkę przerobimy z tysiąc razy, to są w stanie nawet sami przytoczyć jakieś zdania z tej książki. Dziś nie będę pisać jak nauczyć dziecko czytać, będę się o tym wymądrzać jak je w końcu tego nauczę, natomiast przedstawiam Ci trzy fajne książki z serii Czytam sobie, pt. „Historie spod podłogi” Justyny Bednarek, Wydawnictwa Egmont, wspierające rodziców przy nauce czytania swoich dzieci.

 

nauka czytania dzieciw domu

 

Jak widzisz na powyższym zdjęciu „Historie spod podłogi” składają się z trzech książek „Dom”, „Wyprawa”, „Serce”, jest to trzypoziomowy program wspierający dzieci w wieku 5-7 lat, czyli w sam raz dla naszego starszego syna.

 

czytam sobie

 

„Historie spod podłogi” to książki o Kudełku i jego przygodach. Im wyższy poziom tym wyższy stopień czytania, no i więcej przygód Kudełka.

W pierwszej części „Dom” poznajemy głównego bohatera książek, Kudełka. Kudełek, to wesoły kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą. Jego życie zmienia się, gdy zaprzyjaźnia się z Grubelkiem.

Im dłużej Kudełek z Grubelkiem żyją razem pod podłogą, tym bardziej interesuje ich życie po jej drugiej stronie. Wyruszają więc na spacery po mieszkaniu pani Cecylii. Niestety bywa to niebezpieczne, gdy na swojej drodze spotykają m.in. odkurzacz. O tym możemy poczytać w drugiej części, pt. „Wyprawa”.

W trzeciej części pt. „Serce”, pokazane jest, że kłębki kurzu mają również wielkie serce.

 

historei spod podłoginauka czytania dzieciw domu

 

Każda z książek posiada zadania dla mistrzów czytania, dzięki którym ćwiczymy pamięć dzieci. Zawierają też dyplom sukcesu oraz 6 fajnych naklejek, jedną z nich można wkleić do dyplomu.

Trzeci poziom, czyli „Serce” ponadto co wymieniłam wcześniej posiada również notes oraz słowniczek z trudnymi słowami.

 

nauka czytania w domu dzieci

 

My rozpoczynamy dopiero naszą przygodę z tą serią książek. Znacie ją?

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email