Góry z dziećmi. Wodospad Szklarki.

Góry z dziećmi. Wodospad Szklarki.

5 maja 2018 1 przez Nasza droga do

Gdy zaczynaliśmy naszą życiową przygodę góry+rodzic+dziecko, wydawało nam się, że będzie to proste. Szybko okazało się, że szlaki, którymi byśmy chcieli chodzić są za trudne czy dość męczące do pokonania ich z malutkimi dziećmi. Wyprawy w góry z dziećmi nie muszą być jednak męczące. Można po prostu wybrać łatwiejsze szlaki lub tylko poszczególne punkty, co sprawi wszystkim radość spędzając razem czas na powietrzu. I właśnie idąc tą myślą, by spędzić urlop w górach bez dużego wysiłku, bo w końcu ma być to wypoczynek, to na naszą listę miejsc, w które warto wziąć swoje dzieci padł Wodospad Szklarki. 

Wodospad Szklarki położony jest w Piechowicach, w okolicach Szklarskiej Poręby.

Wejście do Parku Narodowego jest płatne.

Nie przypuszczałam, że dojście do tego wodospadu będzie takie łatwe i szybkie. Praktycznie można poruszać się z wózkiem.

 

Wodospad Szklarki

 

Jednak żeby zobaczyć bliżej wodospad trzeba już się praktycznie przebijać przez tłumy osób chcących zrobić sobie zdjęcie wodospadu. Przynajmniej my tak mieliśmy będąc tam w środku lata.

Wodospad ma wysokość 13,3 m.

 

Wodospad Szklarki

 

Warto jednak wybrać się szlakiem trochę dalej, powyżej wodospadu. Tutaj już z wózkiem jest jednak za ciężko, bo zaczynają się schody, korzenie i kamienie.

 

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

 

Wyprawa w góry z dziećmi to dobry moment na zapoznanie ich z mapą. 

 

Wodospad Szklarki

 

 

Oczywiście nagraliśmy również relację z tego miejsca:

OBEJRZYJ FILM ⇓⇓⇓ KLIK ⇓⇓⇓

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email