Czytanka dla malucha + KONKURS

Małe dzieciaczki, choć nie umieją jeszcze czytać, bardzo lubią przeglądać książki. A książki dla maluszków muszą być konkretne! A co to znaczy? A to, że strony muszą być grube, bo dzieciaczki cienkie mogą szybko zniszczyć. Po drugie, a raczej po pierwsze, muszą być ciekawe! Muszą mieć fajną i wyrazistą grafikę dopasowaną do ciekawej treści. Takie są książeczki z serii pt. “Czytanka dla malucha” od Wydawnictwa Egmont. „Czytanka dla malucha” to idealny pomysł na książeczkę dla trzy-, cztero- i pięciolatków. Ale spokojnie mogą sięgnąć po nie dzieci nawet w wieku do 7 lat, gdyż książeczki mają krótkie treści i proste słowa, idealne na początki samodzielnego czytania.

 

czytanka dla malucha

 

Trzy powyższe książeczki (plus niespodziankę) możecie zgarnąć w konkursie, ale zanim weźmiecie udział, to warto się o nich czegoś więcej dowiedzieć.

 

“Pora spać. Bing. Czytanka dla malucha.”

Czytanka dla malucha Bing

W tej czytance dzieci zapoznają się ze światem Binga i jego przyjaciół. Nadchodzi wieczór, a Bing przygotowuje się do snu, wiecie kąpiel, mycie ząbków i siusianie przed snem. No i z tym właśnie ostatnim Bing ma niestety problem, gdyż moczy niechcący sobie pelerynkę. Na szczęście Flop umie zaradzić wszystkim problemom Binga. To jakby krótka opowieść o dziecku i rodzicu, a rodzic zawsze pomoże. 

 

“Wspólna zabawa. Bing. Czytanka dla malucha.”

Czytanka dla malucha Bing

Świat Binga i jego przyjaciół, i kolejny przedstawiony w ciekawy sposób problem maluszków: dzielenie się zabawkami. A to niestety bardzo częsty problem wśród małych dzieci. Tutaj poszło o klocki. Jak podzielić się klockami, gdy tych jest za mało? Flop wie, że zamiast się kłócić i gniewać na innych, to warto pójść na kompromis.

 

“Masza i niedźwiedź. Czytanka dla malucha.”

czytanka dla malucha

Miszę i Maszę znam z You Tuba. Nasze dzieci oglądały tą bajkę jeszcze w innej wersji językowej, po rosyjsku. Dopiero później stworzono polską wersję, znaczy się z dubbingiem. Super, że stworzono tematyczne książeczki. 

Masza to mała rozrabiara, a do tego wszędzie jej pełno. Tym razem świnka naraziła się Maszy, zbierając jesienne liście, które chciała skolekcjonować. Tutaj możecie zobaczyć, co jest w stanie znieść świnka, by zrealizować swoje marzenie. Wszystko dla jednego liścia, który dostrzegła na podwórku Maszy.

 

KONKURS

Do wygrania 1 zestaw:

“Pora spać. Bing. Czytanka dla malucha.”

“Wspólna zabawa. Bing. Czytanka dla malucha.”

“Masza i niedźwiedź. Czytanka dla malucha.”

+ niespodzianka!

ZASADY KONKURSU:

  1. W komentarzu pod tym tekstem albo pod konkursowym banerem na facebook’u utwórz zabawne zdanie ze słowem “czytanka” lub “maluch”, oczywiście można te słowo odmienić.
  2. Konkurs trwa od 25.08. do 4.09.br. do godz. 20:00.
  3. Konkurs przeznaczony dla naszych czytelników.
  4. Nagrodą jest 1 zestaw książeczek (jak na zdjęciu) od Wydawnictwa Egmont + niespodzianka od nas.
  5. Dodatkowym plusem będzie zaproszenie swoich znajomych do konkursu.
  6. Wyniki konkursu ogłosimy dnia następnego, tutaj na blogu. Odezwiemy się do wybranej osoby.
  7. Zwycięzcę konkursu wybiera nasza ekipa, z bloga.
  8. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  9. Biorąc udział w konkursie wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w celu związanym z organizacją konkursu. Po prostu potrzebny będzie później nam adres do wysyłki nagrody do osoby, która ten konkurs wygra. Po wysyłce adres zostanie trwale skasowany, zapomniany.
  10. Organizatorzy konkursu, czyli my, mamy prawo do zmiany zasad konkursu w trakcie jego trwania.

Zapraszamy do zabawy!

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 32 times, 1 visits today)