Czytanka dla malucha

Czytanka dla malucha

25 sierpnia 2018 0 przez Nasza droga do

Małe dzieciaczki, choć nie umieją jeszcze czytać, bardzo lubią przeglądać książki. A książki dla maluszków muszą być konkretne! A co to znaczy? A to, że strony muszą być grube, bo dzieciaczki cienkie mogą szybko zniszczyć. Po drugie, a raczej po pierwsze, muszą być ciekawe! Muszą mieć fajną i wyrazistą grafikę dopasowaną do ciekawej treści. Takie są książeczki z serii pt. „Czytanka dla malucha” od Wydawnictwa Egmont. „Czytanka dla malucha” to idealny pomysł na książeczkę dla trzy-, cztero- i pięciolatków. Ale spokojnie mogą sięgnąć po nie dzieci nawet w wieku do 7 lat, gdyż książeczki mają krótkie treści i proste słowa, idealne na początki samodzielnego czytania.

 

czytanka dla malucha

 

„Pora spać. Bing. Czytanka dla malucha.”

Czytanka dla malucha Bing

W tej czytance dzieci zapoznają się ze światem Binga i jego przyjaciół. Nadchodzi wieczór, a Bing przygotowuje się do snu, wiecie kąpiel, mycie ząbków i siusianie przed snem. No i z tym właśnie ostatnim Bing ma niestety problem, gdyż moczy niechcący sobie pelerynkę. Na szczęście Flop umie zaradzić wszystkim problemom Binga. To jakby krótka opowieść o dziecku i rodzicu, a rodzic zawsze pomoże. 

 

„Wspólna zabawa. Bing. Czytanka dla malucha.”

Czytanka dla malucha Bing

Świat Binga i jego przyjaciół, i kolejny przedstawiony w ciekawy sposób problem maluszków: dzielenie się zabawkami. A to niestety bardzo częsty problem wśród małych dzieci. Tutaj poszło o klocki. Jak podzielić się klockami, gdy tych jest za mało? Flop wie, że zamiast się kłócić i gniewać na innych, to warto pójść na kompromis.

 

„Masza i niedźwiedź. Czytanka dla malucha.”

czytanka dla malucha

Miszę i Maszę znam z You Tuba. Nasze dzieci oglądały tą bajkę jeszcze w innej wersji językowej, po rosyjsku. Dopiero później stworzono polską wersję, znaczy się z dubbingiem. Super, że stworzono tematyczne książeczki. 

Masza to mała rozrabiara, a do tego wszędzie jej pełno. Tym razem świnka naraziła się Maszy, zbierając jesienne liście, które chciała skolekcjonować. Tutaj możecie zobaczyć, co jest w stanie znieść świnka, by zrealizować swoje marzenie. Wszystko dla jednego liścia, który dostrzegła na podwórku Maszy.

Wyniki konkursu: zestaw książek + niespodzianka wygrywa Adam Klichowski

Print Friendly, PDF & Email