Wieża widokowa, ścieżka w koronach drzew, Krynica Zdrój!

Wieża widokowa, ścieżka w koronach drzew, Krynica Zdrój!

2 sierpnia 2020 0 przez Nasza droga do

Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew, Krynica Zdrój! Welcome! Zobacz naszą relację z punktu widzenia rodzica, zapraszamy również na naszą video relację. 

 

Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew w Krynicy Zdrój

 

wieża widokowa sścieżka w koronach drzew Krynica Zdrój

 

Może zacznijmy od początku. GPS zabrał nas pod sam wyciąg Słotwiny Arena, gdzie mogliśmy zatrzymać samochód na jednym z wielu parkingów. Parking płatny, ale ceny przyzwoite. Im wyżej, tym bliżej kas. 

 

wieża widokowa spacer w koronach drzew Krynica Zdrój

 

Pod wieżę widokową i ścieżkę w koronach drzew można wjechać płatną kolejką lub wejść na piechotę. Cała rodzina miała frajdę wjeżdżając kolejką krzesełkową na 6 osób. Kolejki posiadają osłony przed słońce, wiatrem, deszczem. Wjeżdżając warto przyjrzeć się otaczającym pięknym widokom, jak również zbliżającej się drewnianej konstrukcji. Wieża i ścieżka robią ogromne wrażenie. Warto przyjrzeć się jej konstrukcji.

 

wyciąg wieża widokowa Krynica Zdrój

 

Na miejscu znajdziecie  punkty gastronomiczne, jak również z pamiątkami, gdzie królują pingwinki.

Ubikacje są bezpłatne i szukaj ich przy wyciągu.

 

wieża widokowa scieżka w koronach drzew Krynica Zdrój

 

Podczas spaceru widzieliśmy masę rodzin z dziećmi z wózkami. Jeśli musicie wziąć wózek dla dziecka, warto pomyśleć wtedy o składanym, by móc łatwiej przewieźć pod wieżę. Na ścieżkę w koronach drzew, jak również na wieżę widokową, spokojnie możecie wjeżdżać wózkiem. Kilka schodków jest dopiero przy samym szczycie wieży, ale naprawdę kilka. Ruch na wieży jest dwukierunkowy, warto patrzeć na strzałki. Jest i droga ewakuacyjna na wieży, jak również zjazd rurą w dół. Zjazd jest płatny, dzieci do 12 roku życia mogą zjeżdżać z rodzicami, starsze dzieci mogą same. Oczywiście sami dorośli również mogą zjeżdżać. Przejażdżka jest warta swoich pieniędzy, szybko znajdziesz się na dole.

 

zjazd rurą z wieży widokowej Krynica

 

Jeśli zamierzacie zjeżdżać rurą w dół, polecamy w momencie spaceru po ścieżce na wieżę zwrócić uwagę na edukacyjne przystanki, by ich nie ominąć.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach drzew Krynica Zdrój

Widoki podczas spaceru są przepiękne. Warto się rozglądać, ale pamiętajcie o pilnowaniu dzieci. Nasze dzieci czuły momentami strach przed wysokością. Każdy z nas był pod wrażeniem, wycieczka nam się udała bardzo!

 

wieża widokowa ścieżka w koronach drzew Krynica Zdrój

wieża widokowa ścieżka w koronach drzew Krynica Zdrój

wieża widokowa ścieżka w koronach drzew w Polsce

ścieżka w koronach drzew w Polsce

 

Co do zwierząt, to na samą wieżę i ścieżkę nie możesz zabrać pieska, ale na górę owszem. Jest punkt przed ścieżką, gdzie możesz zostawić psa.

 

Pamiętajcie o pilnowaniu swojego biletu, przyda Wam się w kilku miejscach. 

OBEJRZYJ  ⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

Na wieży byliśmy kilka dni temu. Więcej na temat wieży widokowej znajdziecie tutaj

 

Print Friendly, PDF & Email