Śląskie ZOO zimą. Zrób coś z dzieckiem WOW w zimie!

Śląskie ZOO zimą. Zrób coś z dzieckiem WOW w zimie!

9 lutego 2021 0 przez Nasza droga do

Śląskie ZOO zimą w Chorzowie. Byliście kiedyś w ZOO zimą? Jakoś nigdy nie wpadłam na ten pomysł, by pójść zimą do ZOO. W tym roku ten pomysł zaatakował mój umysł bardzo spontanicznie, gdy już sama nie wiedziałam co robić z dziećmi. Wypad do ZOO zimą okazał się WOW pomysłem i dla dzieci, jak i dla nas rodziców!

 

Śląskie ZOO – Śląski Ogród Zoologiczny zimą

Śląskie ZOO zimą, jak już wiesz, bardzo nas zaskoczyło pozytywnie. Fakt, że pingwiny na czas ostrej zimy zostały przeniesione w inne miejsce, to jednak nie zepsuło nam to wypadu. Wiadomo, trochę smuteczek był, ale co się odwlecze w zobaczeniu pingwinów, to nie uciecze. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie gatunki pingwinów lubią aż takie zimno. No człowiek całe życie się czegoś uczy, czasami niektóre rzeczy pakuje w jakieś przysłowiowe szufladki, tak jak ludzi.

Jak zobaczysz na poniższym zdjęciu zwierzęta w zimie bardzo lgną do ciepła i bliskości.

śląskie zoo zimą - nasza droga do

Podczas pobytu w ZOO zimą, wiadomo, nie wszystkie zwierzęta można pooglądać, ze względu na niską temperaturę. Można by było rzec, że jest to krótki wypad do ZOO, ale jednak nie, jest to mylne myślenie. Podczas naszego pobytu spadło tyle śniegu, że napawaliśmy się widokiem ośnieżonych drzew i infrastruktury ZOO. Było bajecznie biało i dużo śmiechu. Pobyt nie był wcale taki krótki. Dobrze, że mieliśmy ze sobą herbatę w termosie i prowiant. W czasach wzmożonych zaostrzeń w ramach covidu warto się zabezpieczyć przed zamkniętymi punktami gastronomicznymi. Poza tym, mając dzieci trzeba przewidzieć niektóre sprawy, dlatego rodzic często jest tak objuczony na wędrówkach z dziećmi ;)

śląskie zoo w zimie - nasza droga do

 

Największym zaskoczeniem podczas pobytu w Śląskim ZOO było zachowanie zwierząt, niektóre pięknie szalały z innymi towarzyszami, inne sobie spały, inne rozrabiały, a jeszcze inne szukały się nawzajem (jak pawica swego pawia).

 

śląskie zoo w zimie - naszadrogado

 

Warto było wybrać się do ZOO w zimie, nie było tłumów, a nawet ceny były przyjazne dla kieszeni.

 

śląski ogród zoologiczny ZOO w zimie - nasza droga do

 

Poniżej możesz zobaczyć na własne oczy część zwierząt, które objęła nasza kamera. Oczywiście to nie wszystkie. Zobacz jak pięknie bawią się ze sobą słonie i jaką można mieć radość z wypadu zimą w takie miejsce.

 

OBEJRZYJ  ⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

 

 

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.zabawydzieci.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email