Błędne Skały z dziećmi. Video relacja ze szlaku. Dolnośląskie podróże

Błędne Skały z dziećmi. Video relacja ze szlaku. Dolnośląskie podróże

14 czerwca 2021 0 przez Nasza droga do

Błędne Skały z dziećmi. Czy można zbłądzić w Błędnych Skałach z dziećmi? Nam się udało trochę pogubić na samym starcie na górę! Zobacz i przeczytaj naszą relację.

 

Błędne Skały z dziećmi

W rejon Błędnych Skał wybraliśmy się z Duszników Zdrój samochodem, gdzie mieliśmy bazę wypadową. I choć na skałkach tych nie zbłądziliśmy, to na trasie napotkaliśmy kilka niespodzianek.

Wejście na Błędne Skały… jest kilka możliwości. My wybraliśmy podróż autem, bez żadnego planu, w kierunku parkingu, który jest położony tuż przy Błędnych Skałach.

Jadąc z Duszników Zdrój na Błędne Skały ominęliśmy pewien parking, z myślą, że spokojnie jest jeszcze jeden, wyżej. W związku z czym pojechaliśmy dalej, a tu nagle ktoś nas zatrzymuje i każe płacić! Zapłaciliśmy, bo wiadomo za wygodę trzeba płacić ;) za sam wjazd przepłaciliśmy, pozbywając się 30 zł. Jechaliśmy na górę z myślą, że to jedyna i ostatnia opłata. O jak byliśmy w błędzie! Tam na górze również musieliśmy zapłacić, ale to było już wejście na szlak, wśród Błędnych Skał. Kto nie myśli, ten płaci dwa razy. W sumie mogliśmy zostawić samochód na dole, na darmowym parkingu i przejść się szlakiem w górę. Wjazd samochodem to chyba najkrótsza trasa, bo dojście z dolnego parkingu zajmuje o wiele dłużej. Ale to była z naszej strony trasa bardzo nieprzemyślana. Zanim jednak zorientowaliśmy się, że ta opłata to nie jedyna, było już za późno. Wpadliśmy w jednokierunkową uliczkę, która, co się później okazało, w odpowiednich godzinach jest drogą tylko wjazdową, ale tylko zjazdową. Przed podróżą, przed wędrówką, warto upewnić się jednak co do zasad w danym miejscu. To był nasz bardzo spontaniczny wyjazd :)

 

 

Powyżej zaznaczyliśmy parking bezpłatny, z którego można również podążać na pieszo szlakiem. My, tak jak wspomnieliśmy podjechaliśmy na górny parking płatną drogą.

 

szlak na Błędne Skały

Zrobiłam screen z naszego filmu, aby Ci pokazać o jaką drogę chodzi, jak ona mniej więcej wygląda.

 

Błędne Skały punkt widokowy

Błędne Skały z dziećmi

Błędne Skały z dziećmi

 

Błędne Skały to skalny labirynt, w którym tak naprawdę jak nie zboczysz ze szlaku, to nie zbłądzisz. Nasi chłopcy byli zachwyceni kolejną wędrówką wśród skał.

 

Błędne Skały z dziećmi

 

Błędne Skały z dziećmi

 

O Błędnych Skałach nie będziemy się dużo rozpisywać, zobacz naszą video relację, a się przekonasz, że jest to miejsce warte uwagi!

 

 

Print Friendly, PDF & Email