Termy BUKOVINA z dziećmi. Bukowina Tatrzańska. Małopolskie podróże

Termy BUKOVINA z dziećmi. Bukowina Tatrzańska. Małopolskie podróże

25 czerwca 2021 0 przez Nasza droga do

Termy BUKOVINA z dziećmi. To był świetny dzień, pełen atrakcji i wodnych szaleństw! Poniżej znajdziesz naszą relację z tegorocznego pobytu w Termach BUKOVINA, jest i film!

Do Term Bukovina otrzymaliśmy zaproszenie, łap naszą szczerą opinię i relację!

 

Termy BUKOVINA z dziećmi

 

Jak sama nazwa wskazuje, Termy BUKOVINA znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej, nieopodal Tatr. Trasa jaką pokonaliśmy samochodem, aby tam dojechać, była długa, ale dosyć przyjemna i z pięknymi widokami, co możesz również zobaczyć w video relacji jaką przygotowaliśmy. A jechaliśmy z Rudy Śląskiej, przez Oświęcim, Suchą Beskidzką, Nowy Targ, Szaflary, Leśnicę. Ominęliśmy część „zakopianki”, która jest słynna od zakorkowań. Na szczęście budują nowe drogi, co pewnie ułatwi dojazd w rejony Tatr. Jadąc od strony Leśnica, przez Groń, w pewnym momencie wygląda to tak jakbyście byli na wysokości Tatr.

 

termy bukowina z dziećmi

 

Wody BUKOVINY zawierają mnóstwo minerałów, które mają działanie prozdrowotne, wyciszające, a nawet upiększające. Otwierając jedne drzwi można przejść do świata spa, i przy okazji kąpieli w Termach, skorzystać z zabiegów w Wellness BUKOVINA.

Termy BUKOVINA jest to miejsce różnorodne pod kątem aktywności dla rodziców z dziećmi. W żaden sposób poszczególne strefy nie przeszkadzają, aby poszczególnym grupom zakłócać relaks, odpoczynek, strefy są niezależne. Tego dnia w Termach było bardzo dużo ludzi, pomimo tego, nie było to odczuwalne. Pewnie wynika to z tego, że obiekt jest naprawdę wielki.

 

Termy Bukovina z dziećmi Bukowina Tatrzańska

 

Podczas kiedy dzieci korzystają z wodnych zabaw, rodzice mogą odpocząć na leżakach lub zrelaksować się się w basenach z hydromasażem. Oczywiście w Termach są ratownicy, ale pomimo tego warto jednak mieć małe dzieci na oku, bo co kilka oczu to nie jedne.

My umówiliśmy się tak, że jeśli któryś z nas dorosłych chciał skorzystać z jakieś atrakcji typowo dla dorosłych, to jedno pilnowało dzieci, a drugi szedł tam, gdzie dzieci nie mogą, a potem się wymienialiśmy. Przykładem jest słynny Bulgotnik, typowo dla dorosłych, który masuje wszystkie partie ciała od barków po stopy. Warto ustawić się po lewej stronie Bulgotnika i iść za głosem sygnału, który prowokuje do zmiany miejsca uczestników masażu, zgodnie ze wskazówkami zegara. Co ciekawe, bąbelki wydobywające się mają troszkę niższą temperaturę, co sprawia, że działa to lepiej na skórę, wręcz ją ujędrnia.

 

Bulgotnik znajduje się na piętrze, wewnątrz obiektu.

 

Dzieci zabieraliśmy wszędzie tam, gdzie było to tylko możliwe, a jest gdzie z nimi poszaleć. W jednym miejscu można skorzystać z wielu atrakcji, jak np. rwąca rzeka, grota, zjeżdżalnie, wodne masaże. Temperatury wody w basenach termalnych BUKOVINY są różne, jak i głębokości. Nasz najmłodszy syn zawsze chciał jechać na gorące źródła. Jaka była radość, gdy wchodził do tak cieplutkiej wody! Pobyt w Termach BUKOVINA to także błogi widok na Tatrzański Park Narodowy, szum drzew, śpiew ptaków. 

Jak zobaczysz poniżej, w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej każdy znajdzie coś dla siebie: od szalonej zabawy i sportowych atrakcji, po relaks i wyciszenie, aż do odnowy i regeneracji swojego ciała (np. po górskich wędrówkach).

 

termy BUKOVINA z dziećmi

 

Na powyższym zdjęciu grota, w której specjalne dysze sprawią, że poczujesz się jakbyś był w rwącej rzece. Na jej ścianach dopatrzyliśmy się wielkich muszli. Miejsce bardzo urokliwe! Tuż przy grocie są kaskady, imitujące drobne wodospady, które są jednak tak silne, że nieźle mogą Ci 'wybiczować’ plecy! Patrząć na poniższe zdjęcie, grotę znajdziesz pierwszy po lewej, w górnym rzędzie.

 

termy BUKOVINA z dziećmi

 

Jak widzisz na zdjęciu, są i zjeżdżalnie wodne. Czerwona zjeżdżalnia najpierw mocno ściąga człowieka w dół, po to by później widowiskowo sunąć go po jej wierzchniej warstwie. Naszym chłopakom się to bardzo spodobało! Jest to jednak taka siła, że trzeba uważać, żeby nikt nie stał na drodze poślizgu!

Termy BUKOVINA są idealne dla samotników, grupy przyjaciół, i tak jak wspomnieliśmy, dla rodzin z dziećmi. W Termach znajduje się specjalna strefa dla mniejszych dzieci.

 

 

Jak i znajdzie się coś i dla tych troszku większych dzieci :)

 

 

Co ważne, nasza skóra po kilkugodzinnych wodnych szaleństwach nie była ani spięta, ani wysuszona. Nie czuć było nawet chloru, jak to się często spotyka na basenach. Kąpiel w wodach termalnych BUKOVINY to nie jest zwykła kąpiel, to relaks i regeneracja w jednym. Musisz jednak wiedzieć, że taki termalny i bąbelkowy relaks sprawi, że odczujesz na drugi albo i dopiero na trzeci dzień (jak w naszym przypadku) jakbyś zrobiła niezły trening, połączony z masażem ciała. Ja kobieta, z dużą ilością tkanki tłuszczowej, podczas kąpieli termalnych miałam uczucie jakby mi rozbito właśnie tą tkankę! Super uczucie! Z chęcią tam wrócimy! :)

OBEJRZYJ  VIDEO RELACJĘ Z NASZEJ PODRÓŻY DO TERM ⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

Stronę od TERM BUKOVINA znajdziesz >tutaj< gdzie znajdziesz aktualne cenniki i opisane atrakcje, bo nie wszystko jesteśmy w stanie opisać – tak dużo tego!

 

termy bukowina z dziećmi

 

Ciekaw jesteśmy Twojej opinii na temat term, co sądzisz na temat takich atrakcji?

 

Print Friendly, PDF & Email