Atrakcje dla dzieci w Helu. Weekend w Helu. Co warto zwiedzić?

Atrakcje dla dzieci w Helu. Weekend w Helu. Co warto zwiedzić?

12 listopada 2021 0 przez Nasza droga do

Atrakcje dla dzieci w Helu. Jadąc na Hel z południa Polski nie do końca wiedzieliśmy czy to jest dobre rozwiązanie aby spędzić tam aż cały weekend. Choć już znaliśmy trochę Hel z naszej innej wycieczki, to zastanawialiśmy się jakie atrakcje zapewnić dzieciom, żeby nie wkradła się nad morzem nuda. Hel nas wszystkich mocno zaskoczył!

 

Nasza podróż na Hel z dziećmi z południa Polski

Czy wiesz, że Hel uznawany jest za początek Polski? Kopiec Kaszubów to symboliczny początek Polski na Cyplu Helskim, podkreśla jedność i tożsamość społeczności kaszubskiej.

 

początek Polski Hel

 

Nasza podróż z południa Polski trwała prawie 7 godzin. Jechaliśmy w nocy, tak by dzieci mogły w tym czasie się przespać. Jechaliśmy pod osłoną nocy aby słońce nas za bardzo nie raziło i aby uniknąć ewentualnych korków na drodze. Niestety, nie tylko my wpadliśmy na pomysł na to by jechać w nocy. Tego roku, tej nocy, tłumy jechały nad morze. Czas spędzony w domach przez koronawirusa sprawił, że ludzie mieli ochotę poodpychać świeżym powietrzem.Poniżej trasa jaką jechaliśmy. Podczas jazdy na bieżąco sprawdzaliśmy czy droga nie jest zakorkowana, by ominąć ewentualne przeszkody.

 

 

Na Hel dojechaliśmy bez problemów, bez korków, jednak bardzo zmęczeni. Chłopcy za to byli mocno wypoczęci! Tego dnia jednak długo nie zmrużyliśmy oka, aż do późna wieczora. Miasto Hel zastaliśmy pusty, bez ludzi! Dojechaliśmy do niego bardzo wcześnie z rana, dzięki czemu mogliśmy oddać się podziwianiu wschodu słońca i reakcji dzieci na morze! To był ich pierwszy raz nad morzem!

 

Hel bez tłumów

pierwszy raz nad morzem

 

PODRÓŻ LUDZI Z POŁUDNIA POLSKI NAD MORZE ⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

Hel, początek Polski, był pierwszym punktem naszej wycieczki. W Helu chcieliśmy spędzić tylko weekend. Weekend w Helu? Ale co tam robić tyle czasu? W sumie znając nasze wspomnienia z tego miejsca, nie za bardzo znaliśmy tam typowe atrakcje dla dzieci. Zdaliśmy się na mocny spontan!

 

Atrakcje dla dzieci w Helu

 

Dwa dni w Helu, co tutaj tyle czasu robić? Zobacz skróconą wersję w poniższym filmie naszego weekendu.

FILMOWY SKRÓT Z Z NASZEGO WEEKENDU NA HELU⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

Poniżej rozpisaliśmy kilka atrakcji, które warto zobaczyć w Helu:

 

1. Kopiec Kaszubów przy promenadzie nad Zatoką Gdańską

 

2. Szlak Historii Militarnej na Półwyspie Helskim – w Helu znajdziecie jego część. Jeśli lubicie bunkry i fortyfikacje, to ten szlak jest idealny dla Was! A znajdziecie w Helu kilka kolorów szlaków, które należą do Szlaku Helskich Fortyfikacji:

  • niebieski – wokół helskich fortyfikacji
  • czerwony  – po fortyfikacjach cypla helskiego
  • zielony – na Szwedzką Górę
  • brązowy – do baterii przeciwlotniczych
  • żółty – do 21. baterii przeciwlotniczej
  • pomarańczowy – do baterii duńskiej
  • czarny – do pozostałości niemieckiej baterii przeciwlotniczej

3. Fokarium

FRAGMENT POKAZU KARMIENIA FOK W FOKARIUM W HELU ⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

 

 

4. Latarnia morska

⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

5. Rejs statkiem

⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

Tego weekendu bardzo dużo chodziliśmy, głównie czas spędziliśmy na szlakach fortyfikacji, jak i rozmowach z nowo poznanymi ludźmi. 

Słyszeliśmy, że warto się jeszcze wybrać do Muzeum Helu, Muzeum Kolei Helskich, Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża, odkryć szlaki kaszubskiej Tradycji Rybackiej, jak i wybrać się na helskie huśtawki, ukryte gdzieś przy plażach. No trochę brakło nam czasu na zwiedzanie niektórych atrakcji. Pozostaje nam tylko powiedzieć, że innym razem :) Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego pobytu w Helu, zadaj w komentarzu, z chęcią odpowiemy.

 

ps. Jedzenie nad morzem wcale nie jest takie drogie jak mówią, to zależy do tego gdzie się chodzi :)

 

Print Friendly, PDF & Email