Top 10 kosmetyków dla KAŻDEGO faceta

Top 10 kosmetyków dla KAŻDEGO faceta

25 października 2016 4 przez Nasza droga do

Szare mydło, pasta bhp i styka!?

No może jeszcze woda po goleniu i to by było na tyle hehe w końcu po co facet ma się pięknić jak jakaś laleczka! Cóż pisałem już trochę o moim podejściu do upiękniania się, ale bardziej w kontekście męskiej mentalności, a teraz chciałbym przejść do konkretów.

Jakby panie kiedyś chciały odwdzięczyć się na święta pakietem kosmetyków to pomysły jak znalazł!

Szczerze, nie wszystkie z nich stosuje regularnie, niektóre od czasu do czasu, niemniej trzymam je w swojej kosmetyczce.

I oto prezentuję Wam moje top 10 kosmetyków, moim skromnym zdaniem nadające się dla każdego faceta.

 

TOP 10 kosmetyków dla faceta

Peeling zamiast pasty bhp!

Choć ja używam właściwie tylko do rąk i czasem go do stóp, ale myślę, że dla niektórych facetów przydałby się i do twarzy. Cóż jestem mężczyzną i jak na mężczyznę przystało większość domowych remontów robie swoimi rękami, tak samo proste serwisowanie samochodu czy prace ogrodowe na działce rodziców czy teściów – to sprzyja konkretnemu brudzeniu sobie rąk, z którym często zwykle mydło sobie nie radzi.

Korbienie na siłowni też grozi zrogowaciałym naskórkiem, dlatego warto od czasu o czasu stosować peeling by po latach nie borykać się z brzydkim nawarstwiającym się naskórkiem.

Jak  peeling to i krem do rąk!

Niezbędna rzecz każdego faceta, który pracuje dłońmi. Współpracując razem z peelingiem działają cuda! Pracowałem kiedyś w budowlance, a później montowałem konstrukcje stalowe.  Z wolnymi ciężarami na siłowni też się nie mijałem. Było to widać po moich dłoniach. Stosując piling i krem szybko doprowadziłem je do ładu i teraz się pilnuje by były w miarę zadbane serwując sobie co jakiś czas takie zabiegi. Zadbane ręce to nasza wizytówka!

Szampon

Tutaj wiele chyba pisać nie trzeba. Wszyscy, którzy mają włosy go używają.

Odżywka do włosów

Odkąd pamiętam miałem długie włosy, czasami je ścinałem ma się rozumieć, ale tylko po to by znów zapuszczać. Już dawno temu nauczyłem się, że używając dobrej odżywki do włosów ułatwiam sobie sprawę przy rozczesywaniu no i dużo mniej ich tracę, co z racji mojego zbliżania się do 40stki robi się coraz ważniejsze dla mnie, że nie wspomnę, że zapewne dzięki temu są gęste i dobrze się układają (to już zabrzmiało niemęsko haha).

Pomadka do ust

No tak, na błyszczyk jeszcze za wcześnie hehe ale każdy facet wie, że a jak nie wie to powinien się dowiedzieć,  że warto dbać o dobry stan swych ust. Zaznaczam, że nie tylko w zimie.

Woda kolońska i balsamy po goleniu

Woda kolońska i balsamy po goleniu, stosowane nie tylko do twarzy. Czy tylko kobiety muszą wyglądać na zadbane goląc się w strategicznych miejscach? Jeśli nie golisz, zacznij. Nie dojrzałem chyba jeszcze do golenia nóg hehe u facetów moim zdaniem gołe nogi nie pasują. A klata piersiowa zwłaszcza jak moja, obrasta tylko w okolicach sutków i kilku nieregularnych kępkach – to u mnie standard. Na plecach jeszcze dzięki bogu nie obrastam!

Antyperspirant

Chyba nie muszę tego tematu rozpisywać!?

Coś do układania włosów

Styl na żel boya już nie modny, ale może lepiej spray lotion albo guma do włosów by friz nie był ala wkurzony Szopen. Oczywiście to tylko w przypadku jeśli masz dłuższe włosy niż za sławnych czasów Sinead O’connor.

Balsam/żel pod prysznic.

Mydło idzie w odstawkę.

A może kąpiel zamiast prysznica?

Jakiś czas temu dzięki Anci, która przywlekła do domu kulki do kąpieli z olejkiem zapodaję je sobie w trakcie kąpieli.

***

Tak wygląda moje top 10 kosmetyków!  Metroseksualnym to bym siebie nie nazwał, ale uważam, że facet powinien się z nimi przeprosić. Świat idzie do przodu, a my nie powinniśmy  zostawać w tyle czy nie dbać o siebie z powodów jakiś stereotypów bądź lenistwa.

TOP 10 kosmetyków dla faceta

Yśó

Print Friendly, PDF & Email