Góra Szrenica z dziećmi

Góra Szrenica z dziećmi

14 kwietnia 2018 2 przez Nasza droga do

Góra Szrenica z dziećmi. Będąc w Szklarskiej Porębie z naszymi pociechami obowiązkowo musieliśmy zobaczyć Górę Szrenicę, 1362 m n.p.m. Góra nas bardzo zaskoczyła, swoim wyglądem i klimatem!

 

Góra Szrenica z dziećmi

 

Nie mieliśmy zamiaru robić długich górskich wędrówek, bo nasze chłopaki w ich wtedy wieku (mieli 2,5 i 4,5 lat) daleko nie zajdą, więc naszym zamiarem było wjechanie na nią kolejką linową. Są dwie stacje: górna i dolna. Wjazd na górę trwa długo, ale za to z pięknymi widokami. Mieliśmy strach trochę jechać na górę z 2,5-latkiem na kolejce krzesełkowej, więc wzięliśmy mu szelki, by mieć dodatkowe możliwości zabezpieczenia dziecka.

 

Góra Szrenica z dziećmi

Góra Szrenica z dziećmi

 

Kupując bilet przy dolnej stacji Pani w kasie pytała się osób, które wjeżdżały z krótkim rękawkiem i w krótkich spodenkach, czy mają coś na siebie dodatkowego do ubrania. Trochę zdziwiliśmy się tym pytaniem, bo był środek lata i fakt, że nie było w tym dniu upału, ale temperatura pozwalała na chodzenie bez długiego rękawa. Często chodzimy po górach, więc i tak byliśmy zabezpieczeni w kurtki przeciwdeszczowe i czapki, ale temperatura, która była na górze była dla nas zaskoczeniem. Było bardzo zimno, ale żeby aż tak zimno w środku lata?!

Góra Szrenica w Karkonoszach jest o wiele niższa niż Rysy w Tatrach, a na Szrenicy w lato jest o wiele zimniej.

Okazało się, że Góra Szrenica ma specyficzny mikroklimat, rodzaju alpejskiego, w dodatku są tam częste opady deszczu. Warto więc zabezpieczyć się w cieplejsze ubrania i czapki, bo oprócz tego, że zimno jest tam, to i wietrznie. 

Góra jest przepiękna, z jednej strony dużo terenu płaskiego, a z drugiej strony wiele ogromnych kamieni. 

Na szczycie tego dnia była masa dzieci. Na szczycie trzeba być jednak bardzo ostrożnym.

Na szczycie oczywiście znajdziecie schronisko, gdzie podają pyszne jedzenie. Szczególnie polecam naleśniki z jagodami, które praktycznie pływały w jagodowym sosie. Pychota!!!

 

Góra Szrenica z dziećmi

Góra Szrenica z dziećmi

Góra Szrenica z dziećmi

Góra Szrenica z dziećmi

Góra Szrenica z dziećmi

 

Góra należy do takich, które zachęcają do powrotów. 

W poniższym krótkim filmie znajdziecie Górę Szrenicę naszymi oczami.

 

OBEJRZYJ FILM ⇓⇓⇓ KLIK ⇓⇓⇓

 

Jeśli zainteresowało Cię to miejsce, to zainteresują Cię i te miejscówki, w tych okolicach:

Wodospad Kamieńczyka – klik

Zamek Czocha i rejs statkiem – klik

 

Print Friendly, PDF & Email